KADER TATİL YAPMAZ

Türk Dışticaret Vakfı’nın kurucusu ve başkanı O. Ertuğrul Önen’in
“KADER TATİL YAPMAZ”  ismini taşıyan öykü kitabı Doğan Yayınları tarafından piyasaya çıkarıldı.

“Hayat biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir.”
İnsan umutla, sabırla, aşkla, iyimserlikle geleceğini tasarlar. Kimi zaman basit bir tatil planıdır bu, kimi zaman ise huzurlu bir emeklilik hayali veya tüm ülkenin kaderini değiştirebilecek yeni bir teknolojinin geliştirilmesi… İnsan kendine mutlu bir gelecek inşa etmek için elinden geleni yapar ama kaderin de insanlar için planları vardır. Ve kader tatil yapmaz.
O. Ertuğrul Önen, engin hayat tecrübesinden damıtarak yazdığı hikâyelerde her gün karşımıza çıkabilecek farklı ve bir o kadar da tanıdık çehreleri resmederken kaderin herkesin hayatında nasıl bir rol oynayabileceğini de incelikle gösteriyor.

Emekli Memduh Huzuru Buldu: Yılların yorgunluğunu omuzlarında taşıyan üst düzey bakanlık emeklisi Memduh’un emeklilik yıllarında bir Karadeniz köyünde huzuru bulma çabasının bir HES inşaatıyla nasıl bir hazin sona erdiğinin öyküsü.

Kasabanın Delisi: Kasabanın delisi olarak görülen bir adamın trajik hikayesi kadar onun ermişlik payesine ulaşmasının anlatımı.

Talih Kuşu: Berber Rasim’in şahsında ülkemiz siyaset yaşantısından sunulan bir kesit.

Kim Şeytan Kim Melek: Aşksız bir evliliğin neticesinde gerçekleşen bir cinayetin öyküsü. Bıçaklanarak ölen kadının katili kim? Kocası mı, âşığı mı, yoksa komşusu mu?

Kader Tatil Yapmaz: İşten çıkarılan dürüst bir muhasebecinin tatilde dolandırılmasının ve kaderin oynadığı oyunların hikâyesi.

Kabadayı: Kasabayı haraca kesen, halkın korkulu rüyası bir kabadayının kasabaya yeni atanan bir beden eğitimi öğretmeni ile karşılaşmasının ibretlik hikayesi.

Başkasına Kuyu Kazan, Kendi Düşer İçine: Hayatı boyunca dolandırıcılık yapan bir adamın siyasete girmesi, yükselmesi, etrafındaki insanlara kurduğu tuzaklar ve nihayetinde nasıl yakalandığı anlatılıyor.

Deniz Yağmura Kavuştu: Bir irticai grubun ağına yakalanarak beyni yıkanan bir gencin uzun yılların ardından sevdiğine kavuşma çabalarının içli öyküsü.

Baba, Oğul, Torun: Ege’de büyük zeytinliklere ve bağlara sahip varlıklı bir ailenin üç kuşağının umulmadık başarılar ve beklenmeyen hüsranlarla dolu ilginç ve bir o kadar hazin yaşanmışlıkları anlatılıyor.

İntikam Soğuk Yenen Bir Yemektir: Arkadaşlarını sırtından vurup onlara tuzak kuran bir gencin yıllar sonra nasıl alt edildiği anlatılıyor.

Kime Niyet Kime Kısmet: Sevdiği kadını yıllar sonra hiç beklemediği bir yerde ve umulmayan bir biçimde bulan bir adamın hikâyesi.

O, Borcunu Ödedi: Türkiye’ye çağ atlatacak bir buluşun peşindeki adamın, onun önünü açmaya çalışan bir sanayicinin ve ona engel olmak isteyen dahili ve harici bedhahların öyküsü.

Satın Alma Adresleri:

https://www.dogankitap.com.tr/kitap/kader-tatil-yapmaz 

https://www.kitapyurdu.com/kitap/kader-tatil-yapmaz/653400.html

https://www.bkmkitap.com/kader-tatil-yapmaz

https://www.pandora.com.tr/kitap/kader-tatil-yapmaz/863170